AYDOĞAN PATENT ®

"Marka Tescil Ofisi"

Marka Tescili

Marka Tescili

Günümüz şartlarında her gün firmalar sektörde yer edinebilmek ve kazançlarını arttırabilmek amacıyla çeşitli reklam yöntemlerini kullanmaktadırlar. Firmalar resmiyetini İstanbul Ticaret Odası kaydı ile göstermiş olsalar bile marka tescil belgesi almamış olan hiçbir marka koruma altında değildir.

Marka tescil başvurusu gerçekleştirilerek sunmuş olduğunuz ürünlerinizin ve hizmetlerinizin korunması sağlayabilirsiniz. Ayrıca marka tescilinizin olması sayesinde marka adının korunmasını ve marka adında geçen ad, şekil, sözcük, logo, harf, ses, sayı, gibi her türlü işaretleri korumuş olursunuz. Marka tescilinizin olması sunmuş olduğunuz ürünlerin ve hizmetlerin kalitesini anlatmaktadır. Bu sayede firmanızın bilinirliği ve güvenilirliği günden güne artacaktır.

Marka tescili yaptırmanız bulunduğunuz sektör ile ilgili rekabet gücünüzü arttırarak, benzer veya aynı markaların türemesini engelleyebilme ve konu ile alakalı yasal yaptırım hakkı elde etmenizi sağlamaktadır. Markanızın tescillenmesi sayesinde markanızın lisansını verebilme hakkına sahip olarak markanızın büyümesini ve kazanç elde etme olanağı oluşturarak işinizi geliştirmek için KOSGEP, IGEME, TÜBİTAK gibi kuruluşların oluşturmuş olduğu desteklerden yararlanabilmenizi sağlamaktadır.

Marka tescil başvurunuzu şahsınız adına, ailenizden biri adına, şirketiniz adına alabilirsiniz. Markanızın lisansını başkasına devir devri, rehin edilmesi veya teminat olarak gösterilebilmesi için sadece markanızın tescili ile gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca markanıza ait .com.tr alan adının tarafınıza tahsis edilebilmesi araçlarınıza firmanızın reklam çalışmalarını giydirebilmek için ruhsat fuar, teşvik, ihale, ihracat, ithalat işlemlerinizde TSE belgesi, TSEK belgesi, ISO belgesi, CE belgesi, Tarımcılık veya Gıda sektörü ile ilgili evrak ve benzeri bir çok başvuru da işletmelerden marka tescil başvuru belgesi talep edilmektedir.

Markanızın tescil işlemlerinizi ister şahsınız adına isterseniz uzman marka ofisi veya marka vekili ile çalışarak markanızın tescilini yapabilirsiniz. Ancak markanızın tescilini uzman bir marka ofisinin yapması oldukça önemlidir. Markanızın tescil işlemleri ile sizin uğraştığınızı düşünürsek eğer tescil edeceğiniz markanın araştırmasını doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Markanızın başvurusunu gerçekleştirmeniz halinde markanızı tescil belgesi gelene kadar takip etmeniz gerekmektedir. Çünkü markanız marka bültenine çıktığında markanıza gelebilecek itirazlar bulunabilir ve bu konu ile ilgili markanız ile ilgili savunma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekebilir. Açıkçası marka tescilinizi kendinizin yapması çok teferruatlı ve zahmetlidir.Uzman bir marka tescil ofisi veya marka vekili ile çalışarak bu aşamaları doğru ve zahmetsiz bir şekilde halletmeniz mümkün.

Bir marka tescil ofisi ile çalışmaya karar verdiğinizde İnternet üzerinden yapmış olduğunuz araştırmalarda bir çok marka tescil fiyatları ile karşılaşmanız mümkün. Her sektörde olduğu gibi marka tescil sektöründe de çok fazla rekabet mevcut. Ancak sektörde köklü olan firmalar hem yapmış olduğu referanslar ile hem de internet ortamında ön sayfalarda olmaları ile kendilerini belli ediyorlar. Kaldı ki iletişim bilgileri ve Google harita bilgilerinde de şirketin gerçekten olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu konuda Aydoğan Patent, uzman marka vekilleri ile marka tescili, patent tescili, diğer belgelendirme hizmetlerinde 3 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir. Bir çok firmanın marka tescil işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş ve marka takibini yapmıştır. Firmamız kendi bünyesinde Türkiye’de ilk marka takip ekibini kurarak sektörde güvenilirliğini ve bilinirliğini arttırmış ve büyük firmalarında işlemlerini gerçekleştirerek marka tescil firmaları arasında ilk 5 firma arasına girebilmeyi başarmıştır.

Marka tescil işlemlerinizin için bizlere ulaştığınızda müşteri temsilcilerimiz sizleri yanıtlayarak marka tescil ile ilgili işlemleriniz için uzman marka vekillerimizden birine aktaracaktır. Marka tescili yaptırmak istediğiniz markanın araştırması marka vekilimiz tarafından yapılarak sizlere markanın tescil edilebileceğini veya tescil edilemeyeceğini belirtmektedir.

Markanızın müsait olması ve markayı tescil ettirmek istediğinizde; marka tescil vekilimiz sizlere gerekli açıklamaları yapacaktır. Marka müracaatınızın yapılmasından ardından mevcut markanız yasal olarak koruma altına alınacaktır. Marka tescil belgesi elinize ulaşana kadar markanız marka takibi sistemimiz ile takip edilecek olup markanız marka bülteninde yayınlandığında eğer 3. şahıslar tarafından gelen bir itiraz mevcutsa firmamız sizlerle iletişime geçerek bilgi verecektir.

Markanıza herhangi bir gelen itiraz yok ise eğer marka müracaatı gerçekleştiği gün itibarinden itibaren 8 ila 12 ay arasında marka tescil belgeniz firmamız tarafından tarafınıza gönderilecektir. Markanız 10 yıl boyunca koruma altına alınmaktadır. 10 yıl sonrasında ise yenileme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden marka tescil belgenizi aldıktan sonra markanıza benzer veya aynı isimde markaların türememesi için markanızı takip ettirmeniz ve markanız ile ilgili marka devri, marka yenileme, marka adres veya unvan değişikliği, marka itiraz, işlemlerinizde de Aydoğan Patent sizlere hizmet vermekten gurur duyacaktır.

Sektörünüzün kapsadığı tüm sınıfları en doğru bir şekilde tescil ettirmek için..
Müşteri Danışma Hattı
0216 606 21 20
İçeriğimizi Sosyal Medya'da Paylaşmak İstermisiniz?