AYDOĞAN PATENT ®

"Marka Tescil Ofisi"

Marka Tescil Takibi ve İzleme

Marka Tescil Takibi ve İzleme

Tescil edilmekte olan tüm markaların büyümesi sonucunda ortaya çıkan orijinal markanın taklidi olarak bilinen şahıs veya firmalar orijinal markanın kazancına ortak olmak isteyerek haksız kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Bu durumda orijinal markanın değeri düşürülmekte ve ticari kimliği ve faaliyetlerine zarar verilmektedir. Bu tarz taklit markaların önüne geçilebilmesi için markaların tescillenme işlemi gerçekleştirildikten sonra marka takip sistemi tarafından izlenmesi ve haksız kazanç kazanmak isteyen kişi veya firmaların önüne geçilmesi sağlanmalıdır.

Marka takip sisteminde olan markaların taklitlerinin oluşması durumunda itiraz işlemleri gerçekleştirilerek taklit markanın oluşması önlenmektedir. Marka takip sistemi sayesinde markası tescillenmiş firmanın sunmuş olduğu ürün veya hizmetlerinin ve isim kullanım haklarının yasal olmayan yollar ile alınmasını da engellemekte ve bu tarz çalışmaları da kapsayabilmektedir.

Aylık olarak yayınlanan resmi markalar bülteninde Türk Patent Enstitüsü tarafından beyaz edilen benzer markalara itiraz edilmediği süreçte benzer bir markanın tescili orijinal markanın biraz değiştirilmesi sonucu ile tescili gerçekleştirilebilmektedir. Bu tarz bir markanın ticari kazancınıza ortak olmaması için marka takip hizmetini almanız sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Aksi düşünüldüğünde sizin büyük bir emek ve uğraşlar sonucu oluşturduğunuz markanızı bir başka firma tarafından kullanılması mümkün olmaktadır. Bu yüzden sadece marka tescil belgesinin alınması markanın korunmasını tam anlamıyla sağlamamaktadır. Markanızı takip etmediğiniz sürece taklit markaların oluşması mümkün olmaktadır.

Aydoğan Patent; Türkiye’de ilk marka takip ekibini oluşturarak tüm tescillenen markaların takibini başarılı bir şekilde profesyonel ekibi ile gerçekleştirebilmektedir. Aydoğan Patent olarak kullanmış olduğumuz marka takip ve izleme sisteminde her ay Türk Patent Enstitüsü tarafından yayınlanan yaklaşık 2500 – 3000 markayı inceleyerek marka takibi yapılan markaya benzer veya ayırt edilemeyecek durumların tespitini gerçekleştirerek marka takibi hizmeti verilen firmaya bilgi verilmektedir. Benzer markanın oluşmasını engellemek için firmadan alınan onay sayesinde taklit markaya gerekli itiraz işlemleri Aydoğan Patent marka vekilleri tarafından yapılarak markanın düşürülmesi sağlanmaktadır.

Aydoğan Patent ekibi 3 yıldır 5 kişilik ekibi ile İstanbul bölgesinde hizmet vermekte olup birçok markanın da takip işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir. Bir çok büyük firmanın vekilliğini itiraz işlemlerini takip eden firmamız marka tescil firmaları arasında da güvenilir bir şekilde hizmet vermekten gurur duymaktadır.

Marka takibi ve izleme konularında hizmet veya bilgi almak için bizi arayabilir veya e-mail gönderebilirsiniz.

Sektörünüzün kapsadığı tüm sınıfları en doğru bir şekilde tescil ettirmek için..
Müşteri Danışma Hattı
0216 606 21 20
İçeriğimizi Sosyal Medya'da Paylaşmak İstermisiniz?